Reference


Klára
6. 10. 2022

Alenu jsem si jako Dulu k porodu vybrala na základě doporučení mé kamarádky. Neváhala jsem dlouho, zavolala jsem a rozhodně nelituju. Svou práci dělá skvěle, možná to bude znít jako klišé, ale skutečně se pro ní narodila. Vždy když mi bylo nejhůř, zavolala sama od sebe, jako by vycítila mojí nepohodu. Nemohla jsem si vybrat lépe. 

Díky Ále, za průvod koncem těhotenství, začátkem šestinedělí, její zlaté ruce, obrovské srdce a neskutečnou empatii. Byla jak můj (náš) anděl strážný. 

Samotný porod byl úžasný a nikdy jsem nevěřila, že něco takového řeknu, ale byl to opravdu ten nejkrásnější zážitek a to díky Ále. Celý den porodu byl nezapomenutelný, od prvního zalechtání v břiše až do konce a našeho nového začátku. 

Ála dokáže ženám dodat sebevědomí.

Ještě jednou děkuji

PS: Zpětně to beru jako nejlepší investici tohoto roku! Hned druhá jsou velká okna do zahrady.

Zuzka
6. 6. 2022

Vybrat si k doprovázení těhotenstvím právě Alču byl naprosto boží krok! Jsem moc vděčná a šťastná za setkávání, Alči podporu a velkou pomoc u porodu. Proběhlo mnoho klíčových okamžiků, které by bez její přítomnosti byly vedeny (v porodnici) určitě jinak. Díky Ále jsem celým procesem proplula ve své vlastní síle, dokázala to co jsem si snad ani nevysnila a věci, kterých jsem se po předchozích dvou porodech bála nenastaly!! Je to pro mě nejsilnější zážitek, nezapomenutelný jako každý porod. Ale tento třetí nádherný porod mi dodal svým vrcholem – korunovací hlavičkou miminka – opravdu královský pocit, ze kterého čerpám.

A já děkuji Alenko!!! Zuzka Buska

Olina
13. 3. 2022

Děkuji osudu, že mi na poslední chvíli, a to v den porodu, přihrál do cesty tebe. Díky společným známým jsem se o Ále dozvěděla a shodou náhod bydlíme dvě ulice od sebe. Při kontrakcích jsme se seznámily a vůbec poprvé viděly. Cítila jsem se naprosto uvolněně v Ály přítomnosti, přesně věděla, kdy a co zrovna dělat, aby mě uvolnila. Od masáží zad po psychickou podporu. Absolutně empatický člověk, který věděl kdy a co dělat, říkat. Můj krásný porod byl takový i díky Ále, která mi můj klid zachovala a podporovala ho. Na porod jsem se opravdu hodně připravovala a věděla, jak ho chci a mohu říci, že i přestože nabral jinou cestu, jsme do cíle došli se vším, co jsem si přála. Porod za sebou krásný zážitek a najednou přichází část, na kterou jsem se vůbec nepřipravila. Po třech hodinách ambulantního porodu jsem doma. Kojím téměř nepřetržitě dva dny. Jenomže moje představa o kojení začala nabírat spád. Poraněné bradavky od špatného přisátí, což jsem ani nevěděla, že je možné. Kojení začalo být horor, jelikož to neskutečně bolelo a kojila jsem téměř furt. Ála mě navštívila a pak už pravidelně navštěvovala, protože to bylo potřeba. Kojení jsme vyřešily správnou technikou přisátí, na které jsme pracovaly. Přesto, že prsy byly poraněné, tak správným přisátím bolest odezněla. Během pár dní se prsa zhojila a kojení přestal být problém a začalo to být takové, jako jsem měla před tím ve svých ideálních představách. Nevím, zdali bych byla schopna kojit bez odborné pomoci. Bolest byla opravdu velká, pokud by přetrvala, a ještě se zvětšovala, tak nevím, jak by to dopadlo. Po porodu mě čekaly pocity o kterých jsem též nevěděla, že je mohu očekávat. Psychika skákala první dny nahoru dolu. Neskutečná únava a v životě nový človíček Victoria, který je na vás absolutně závislý, takže úplně nový pocit. Hormony se mnou šily a já chvílemi propadala zoufalství. Obavy, zda to dělám správně a zda to vše zvládnu. Oporu velkou jsem měla a mám ve svém manželovi. Nicméně jsem potřebovala podporu od ženy, která ví, čím si procházím, a má pro mě absolutní pochopení. Už jenom to, že vám potvrdí, že to, co prožíváte je zcela normální a máme to téměř všechny, je hrozně uvolňující. Z chvil, kdy mi nebylo do smíchu, mě dokázala Ála zvednout během pár minut. Její pravidelné návštěvy vás na chvíli z toho kolotoče hodily na zem a daly vždy kus sebevědomí, které jako novopečená mamina potřebujete. Máme od Ály krásné fotky v našem prostředí zachycující autentické momenty do našeho alba. Touto celou svou zkušeností jsem zjistila, jak je tato služba duly velice cenná a jak bych to doporučila každé budoucí mamince. Pro vyvarování se chyb a na ulehčení situace. Tobě Álo, ještě jednou za celou naši rodinu děkujeme.

Ivča
28.2.2022

Ála do našeho života jako dula vstoupila několik hodin před mým druhým porodem. Přestože neměla možnost sledovat těhotenství od jeho rané fáze, delší čas zjišťovat informace o předchozím porodu a v návaznosti na to pomáhat odbourávat mé otazníky a obavy, podařilo se jí přispět ke splnění mého nejzásadnějšího přání.

Tím bylo, aby se neopakovaly zážitky z prvního porodu v podobě dlouhého pobytu na nemocničním pokoji v bolestech, minimálního otevírání porodních cest, prožitku odloučení od partnera, když jsem ho potřebovala u sebe a vyčerpávajícího ležení a sledování kontrakcí na porodním boxu. Aby lékaři, respektující mé přání porodit přirozeně (spontánně), nezasahovali do porodu tak četně, že jsem nakonec sice porodila vaginálně, ale bez aktivního prožití všech fází a tím bez zkušenosti, jejíž absence měla mít zásadní vliv na mé další porody.

Když jsem u svého druhého porodu začala pociťovat, že se situace až náramně podobá té předchozí a já bojuji s vyčerpáním a bolestí, aniž by se porodní cesty otevíraly, vstoupila do situace Ála. Přišla, soustředila se jen na mě, na pomoc a péči, vyslechla mé obavy i přání, nabídla mi masáž a techniky, vedoucí k sestupu dítěte do porodních cest. Věnovala mi svoji přítomnost, pocit, že nejsem sama. Zároveň mi dodala důvěru, že jsem to já, kdo dokáže ovlivnit, co a jak se stane. Několika slovy mě přesvědčila, abych odemkla své tělo, přijala bolest kontrakcí a využila jejich sílu. Doprovázela mě doma i na porodním sále. Nekonfliktně, ale s důrazem a empatií, vyvažovala chování lékařů a sester. A protože porodem péče o novorozence teprve začíná, navštívila mě i v šestinedělí a poradila s kojením.

Doporučuji Álu všem ženám, které chtějí zvládnout porod v atmosféře důvěry ve své schopnosti, podpory, klidu, empatie a jasných informací v reakci na to, co se právě děje. Těm, které chtějí kojit a chtějí znát odpovědi na otázky od vzdělané, několikanásobné mámy, která vše s respektem vysvětlí a ví, že cesta mnohdy nebývá jen jedna.

Jsme ti Álo vděční za pomoc ve chvíli, která natrvalo ovlivnila náš život a uchovala nám pocit nekonečné lásky k našemu dítěti.

Klára
16. 12. 2021

Alena se snad pro roli duly narodila (a nevadí mi, že to zní trochu pitomě, protože mi to zkrátka běželo mnohokrát hlavou). Využila jsem jejích služeb před svým druhým porodem (a prvním v domácím prostředí), v jeho průběhu i po něm a překvapilo mě, o kolik je celý proces příjemnější, když má člověk po ruce dulu. Aleny automatický respekt k ženám a jejím potřebám, její empatické založení, přirozená tendence najít řešení pro problémy nebo těžkosti jsou z mé zkušenosti ideální pro tuto úlohu.